ضد یخ(ضد جوش) و گرمای بی سابقه هوا

 

هوای این روزهای کشور به طور بی سابقه ای گرم شده بطوریکه دمای هوا گاهی تا 45 درجه هم افزایش پیدا می کند. در چنین شرایطی بهتر است کمی به فکر اتومبیل هایمان باشیم و به آنها رسیدگی کنیم تا هم در این هوای گرم جوش نیاورد و در اتوبان و زیر افتاب سوزان گیر نکنیم، و هم اینکه با کاهش دمای موتور از کارایی اتومبیل کاسته نشود و به حفظ موتور اتومبیل کمک کنیم. شاید بتوانیم کمی هم کولر بگیریم بی آنکه نگران بالا رفتن آمپر باشیم!

تعویض ضد یخ: ضد یخ هم خاصیت یخ زدایی دارد و هم خاصیت ضد جوش. پس هر دو عمل را انجام می دهد. اما این ماده نیز تا مدتی دوام می آورد و پس از سپری شدن زمان معین نیاز به تعویض دارد. درست مثل روغن موتور.

نسبت ضد یخ و آب: برای اکثر نقاط کشور، نسبت 50% ضد یخ( دو لیتر) و 50% آب کفایت می کند. هرچند این نسبت برای استان هایی مثل بوشهر بصورت 65% ضد یخ و 35% آب می تواند افزایش یابد.

قیمت تعویض: هر لیتر ضد یخ( ایرانی و خارجی) حدود 7000 تا 7500 تومان می باشد که با احتساب دو لیتر ضد یخ و هزینه تعویض، کل هزینه برابر 16000 تا 18000 تومان خواهد بود.

پیشنهاد: از ضد یخ ایــــرانول استفاده کنید که قابل رقابت با انواع مدل های خارجی است و کیفیت خوبی نیز دارد.

توضیحات تکمیلی در لینک های زیر:

1. نکات کاربردی در استفاده از ضد یخ

 

2.چگونه از جوش آوردن خودرو جلوگیری کنیم؟

/ 8 نظر / 131 بازدید
محبوبه

سلام. خسته نباشید. من تازه با وبلاگ خوبتون اشنا شدم. واقعا ممنونم از اینکه وقت میذارید و مطالب به این پرکاربردی رو برای ما تهیه می کنید. من یه سئول داشتم ازتون وقتی می خوام از فرعی به اصلی بپیچم و ماشینها بهم راه نمیدن باید چیکار کنم؟ این در حالیه که من خودم عجله ای ندارم ولی این ماشینهای پشت سرم یک سره بوق می زنن و اعصابمو خرد می کنن. ممنونم از راهنماییتون

شمیم22

سلام دوست خوبم.به وبلاگت سر زدم .واقعا عالی بود مرسی[لبخند][چشمک]

امید

سلام مثل همیشه عالی دمت گرم.

fasimoni

سلام یه درخواست داشتم ازتون، اگه امکانش هست راجع به فرمون، نحوه نگه داشتنش تو شرایط مختلف، درجات چرخشش و تاثیرش در چرخ ها و میزان جابه جایی ماشین، نحوه صاف شدنش و .... یه پست بذارین و اگه زحمتی نیست یه توضیح فنی و کامل راجع بهش بدین، که دیگه بی نهایت لطف کردین.

fasimoni

چشمتون بی بلا[چشمک]

میم.شین

افرین چقدر وبت مفیدِ ..آقا من پنج سال پیش گواهی نامه گرفتم اما یک بار هم پشت فرمون ننشستم الان خیلی می ترسم... کلاس های عملی ثبت نام کردم اما مدام فکر می کنم یاد نمی گیرم و وسط خیابون می مونم :(((( استرس دارم

اعظم

سلام؛من ۵ساله گواهینامه دارم و حدود ۶ماهه که ۱۱۱ خریدم ولی خودم تنهایی هنوز سوار نشده بودم تا اینکه دیگه تصمیم گرفتم این تنبلی و ترس و کنار بذارم بالاخره امروز صبح یه ذره زودتر بیدار شدم و رفتم یه دوری با ماشین زدم... بیشترین ترس من از شیب کوچه و خیابونهای اطراف خونمونه؛کلی طول کشید که تونستم ماشین را از پارک دربیارم و دنده عقب از بین بقیه ماشینهای اطراف کوچه برم بیرون ولی بالاخره موفق شدم؛راستی من یه مشکل دیگه هم دارم اونم ترس دنده عوض کردن و کلا ایست و حرکت مجدده؛اگه بشه راهنماییم کنید.

اعظم

.اینم بگم امروز که رفتم دور زدم آخرش که اومدم تو کوچه زنگ زدم داداشم اومد ماشین رو پارک کرد چون توی این شیب و وسط ماشین ها خیلی سختم بود که دوباره ماشین رو پارک کنم!از سایت بسیار خوبتون و دلگرم کنندتون ممنون...