سه اشتباهی که نباید انجام داد.

سه کاری که نباید در رانندگی انجام داد:

1. در هنگام رانندگی در خیابان های اصلی که دارای خط عابر پیاده هستند، از سمت راست سبقت نگیرید. شاید عابر پیاده از  اتومبیل جلویی شما گذر کرده و در حال عبور از خیابان است. وقتی شما از راست سبقت می گیرید، امکان دیدن عابر پیاده ای که در وسط خیابان قرار گرفته،تقریباً صفر است! پس هیچگاه در عبور از خیابان های دارای خط عابر پیاده، از راست سبقت نگیرید!


2.  در موقعیت زیر، به اتومبیلی که در حال دور زدن است راه بدهید. زیرا در هنگام چرخش قادر به دیدن شما نیست و در نقطه کور وی قرار دارید.


  • ماشین های سبز در حال حرکت به سمت راست هستند.
  • اتومبیل قرمز رنگ در حال دور زدن برای قرار گرفتن در مسیر است در حالیکه فکر می کند اتومبیل های سبز به او راه می دهند.
  • دقت کنید فضای کافی برای دور زدن اتومبیل قرمز وجود ندارد.
  • هیچ گاه در این موقعیت سبقت نگیرید و به اتومبیل در حال چرخش اجازه عبور بدهید.

 

3. در هنگام تغییر لاین( به علت ایجاد ترافیک در لاین فعلی) و یا خروج از تونل( همانطور که میدانید حداکثر سرعت عبور از تونل 60 کیلومتر بر ساعت است) با شتاب زیاد و سرعت بالا رانندگی نکنید. زیرا احتمال توقف کامل اتومبیل ها در هنگام خروج از تونل بسیار زیاد است.

همچنین وقتی در یک لاین ترافیک می شود در حالیکه لاین دیگر در حال حرکت است، احتمال توقف کامل اتومبیل هایی که در این لاین روان، در حال حرکت هستند، افزایش می یابد. به این نکته خیلی خیلی دقت کنید. چون بیش از 50% تصادف های درون ترافیک، بخاطر عدم توجه به جلو و عدم رعایت فاصله ایمنی با اتومبیل جلویی به علت شتاب گرفتن ناگهانی اتومبیل است.

/ 6 نظر / 66 بازدید
ستاره

سلام بامداد. کاش یه پست بذاری فقط جهت پرسش و پاسخ های مسائل متفرقه رانندگی [چشمک] من امروز یک کاری کردم که کلی پشیمونم... امروز تو سرعت 100 خواستم برم دنده پنج, دنده جا نرفت [نگران] تو خلاصی چند ثانیه نگهش داشتم ,وسپس دنده رو به اشتباه و از روی استرس بجای 4 توی 3 جا زدم .... ننگ بر من [ناراحت] خودت دیگه میدونی چی میشه ,یه stop و یه صدای عجیب که از موتور میاد. ماشین پرایده حالا یه سوال دارم که یه ذره فنی هست: با این کار ماشینم چقدر آسیب دید؟ آیا این هم دنده مرده حساب میشه؟ یکبار انجام دادنش هم ماشین رو خراب میکنه آیا؟؟ با سپاس و در انتظار پاسخ شما [گل]

ستاره

متشکرم از پاسخت بامداد عزیز [لبخند] محل کار من آخه 8 کیلومتر خارج از شهرِِهستش و واسه همین تو جاده که رانندگی میکنم , حداقل سرعت 90 مجازه,منم معمولا بین 90 تا 110 سرعت دارم, کمتر از این برم, تریلر های جاده از روم رد میشن [چشمک] [نیشخند] راستی متشکر که بخش پرسش و پاسخ رو گذاشتی [گل]

ستاره

موچکرم [لبخند] البته جاده دو بانده و پهن ِ .من تقریبا مبتدی ام چند ماه بیشتر نیست که رانندگی میکنم ,ولی راهنمایی های شما واقعا تا حالا خیلی کمکم کرده. سپاس فراوان [قلب]

نازنین

سلام واقعا وبلاگ خوبی داری در زمینه رانندگی که بهترینه...

boghz

سلام دستتون دردنکنه خیلی عالیه فقط درمورد کلاچ و نحوه بکارگیری اون در قسمتهای مختلف شهر کاشکی بیشتر توضیح میدادین یعنی کیا باید کلاچ بگیریم کیا اصلا نباید کلاچ بگیریم؟

narges

خیلی وبلگ خوبی داری موفق باشی من تو پارک ساده کنار و جدول و جوی اب مشکل دارم همیشه فاصله ماشینم زیاده[ناراحت][وحشتناک]