ایمنی و سرقت خودرو: قسمت دوم

خطر: در یکی از خبرهای حوادث یادم میاد که یه مردی از ماشین پیاده میشه تا از عابربانک پول بگیره در حالیکه همسرش  و بچه ش در اتومبیل منتظرش بودند. در همین حال یه نفر سوار اتومبیل میشه، اتومبیل رو روشن می کنه و فرار می کنه. چند صد متر پایین تر با مشت و لگد زن و بچه رو پیاده می کنه و بعد متواری میشه.

در مورد دوم هم که مشابه مورد اوله، موتورسواران به همچین اتومبیلی حمله می کنن و ظرف 1 ثانیه کیف خانم و موبایل روی داشبورد آقا رو سرقت می کنن و قبل از بازگشت راننده متواری میشن! حالا بدو دنبال دزد.

 

ایمنی: در هنگام ترک خودرو اگر سرنشینی در د اخل اتومبیل منتظر شماست:

1. سوئیچ را حتماً بردارید.

2.از سرنشین داخل بخواهید که درب ها را قفل کند و شیشه ها را بالا بکشد.

3.موبایل و مدارک را همراه خود ببرید.

4. اتومبیل را در نزدیک ترین محلی که کار دارید پارک کنید.

5.اگر کارتان طول کشید، چندوقت یکبار به اتومبیل نگاهی بیاندازید تا در صورت بروز مشکل، کاری از دستتان برآید.

 

2.پارک در کنار خیابان:

مشغول نگاه کردن به خیابان بودم و اتومبیل های گذری را نگاه می کردم و دود سیگار رو بیرون میدادم. در همین حین اتومبیل وانت نیسان جرثقیل داری رو دیدم که کنار یکی از اتومبیل های پارک شده در کنار خیابان ایستاد. سرنشینان نیسان سه مرد تنومند بودند. دو نفر پیاده شدند و شروع به اتصال گیره جرثقیل به اتومبیل پارک شده(پراید) شدند. همه چیز ظاهراً خیلی عادی بود تا اینکه دزدگیر پراید به صدا درومد و من دیدم که یکی از مردها شیشه اتومبیل رو شکست و درب کاپوت رو باز کرد و دزدگیر رو قطع کرد.

شستم خبردار شده بود که اتفاق بدی داره میفته. برای همین  شروع به داد و فریاد کشیدن کردم. سه مرد که متوجه حضور من شده بودند، بلافاصله زنجیرها رو جدا کردند.من معطل نکردم و از پله ها پایین آمدم و به سمت اونها با فریاد "آی دزد ای دزد" دویدم. سه مرد بلافاصله سوار نیسان شدند و از محل گریختند. و من ماندم و پراید شیشه شکسته و پلیس 110 و یک ماجرای عجیب!

بله دوستان در جایی پارک کنید که :

1.سر نبش خیابان نباشد تا نتوانند با جرثقیل دزدی، اتومبیلتان را ببرند.

2.در جای مطمئنی پارک کنید که خلوت نباشد و عبور و مرور زیاد باشد.

3.برای بار چندم، در نزدیک ترین محلی که ترجیحاً به اتومبیل دید دارید پارک کنید.

4.از پاک بان بخواهید مراقب اتومبیلتان باشد و در عوض مبلغ بیشتری به او بدهید.

 

3.دزدی در پمپ بنزین:

در پمپ بنزین ما پیاده میشویم و سرگرم بنزین زدن و عقربه ی پمپ می شویم که چه زمانی به لیتر مورد نظر می رسد و بی خیال اتومبیل و درب های باز و شیشه های پایین کشیده شده می شویم. برخی مواقع هم حتی سوئیچ رو هم فراموش می کنیم برداریم. به نظر شما سارقان نمی توانند در پمپ بنزین به راحتی جلوداشبورد و وسایل گران قیمت شما و یا حتی اتومبیل شما را سرقت کنند؟

در پمپ بنزین، درب باک را باز کنید،شیشه ها را بالا دهید، بعد از ماشین پیاده شده و درب ها را قفل کنید و با خیال راحت بنزین بزنید. این هم از موردی که هیچ جا به ما نگفتند و به اون توجه نمی کنیم!

برای دیدن توضیحات تکمیلی و بستن مطلب "نکات عمومی" به لینک زیر مراجعه کنید:

چگونه از سرقت خودرو جلوگیری کنیم؟

 

این مطلب ادامه دارد...

/ 13 نظر / 166 بازدید
نمایش نظرات قبلی
mh

سلام مطالبت عالی هست همش من چند ماهه گواهی گرفتم ولی خیلی میترسم تنهایی رانندگی کنم بعد از گواهی هم 5-6 جلسه اضافی گرفتم ولی همش حس میکنم خودش ترمز میگرفته و همش هم دست به فرمون میزد خلاصه اصلا جرات نمیکنم رانندگی کنم و کلا خوشم هم نمیاد ولی به خاطر کارام مجبورم به نظرت چی کار کنم که مثل بقیه بشم؟

سحر

سلام بامداد جان خسته نباشید. از مطالب سودمندی که گذاشتی خیلی ممنون. دیروز که داشتم رانندگی می کردم به ترافیک خوردم و ترافیک تقریبا طولانی بود و دنده را یک قرار دادم و ادامه دادم وقتی که سریعتر می توانستیم بریم دنده را دو کردم و ادامه دارم و هنگامی که سرعت یواشتر می شد دوباره دنده را یک می کردم همینطوری که با توجه به سرعت حرکت ماشین دنده را یک و دو می کردم. ولی ماشین پشتی از این کار من کلافه شده بود. می خواستم بدونم که من مقصر بودم و بد رانندگی می کردم که پشت سری من اذیت شده یا من تقصیری نداشتم.و اگر مطالبی بنویسی که چکار کنم که ماشین پشت سری کلافه نشه. ممنون و سپاسگزارم.

فرید

سلام من هر دوقسمت رو خوندم و واقعا نکات بسیار آموزنده و بسیار خوبی داشت و مثل همه مطالب دیگه عالی بود. خیلی ممنون

عاطفه

سلام خوبی چرا یه مدت وبلاگتون باز نمیکرد

مهرو

سلام فکر کردم وبلاگتون را کسی هک کرده خدارا شکر که مشکل پرشین بلاگ حل شد و دوباره از مطالب خوبتون استفاده می کنیم با آرزوی موفقیت و سلامتی ..........

امید

بازم سلام بامدادخان. خسته نباشی. استاد من یه خواهشی ازت داشتم : من توی این چندماهی که با وبلاگت آشنا شدم تقریبا همه نکات رانندگی رو اینجا خوندم و یاد گرفتم و فکر میکنم هرکسی که بخواد رانندگی یاد بگیره کافیه مطالب این وبلاگ رو بخونه(بخصوص رانندگی داخل شهر). اما همونطور که خودت میدونی اکثر تصادفات خطرناک تصادفات جاده های خارج از شهره و خواهش من از شما اینه که از این به بعد در صورت امکان در مورد نکات مربوط به رانندگی در جاده های بین شهری و بخصوص تجربیات خودتون و........ مطالبی بذارین تا هم من و همه دوستان از تجربیات خوب شما بازم کمال استفاده رو ببریم. با تشکر فراوان....... [گل]

سحر

سلام بامداد جان. خوبی؟ بعضی وقت ها تو ترافیک ماشین جلویی بدون اینکه چراغ ترمزش روشن بشه می ایسته (البته چراغ ترمزهاش خراب نیست) و این کار را برای من که پشت سرش هستم مشکل میکنه. تا جایی که مجبورم به چرخ هاش نگاه کنم. چطور میشه که بایستی و یا کند حرکت کنی که چراغ ترمز روشن نشه؟ از لطفت خیلی ممنونم .

ترانه

سلام بامداد جان. خوبی خسته نباشی. من مدت 4 ماه هست که رانندگی می کنم. ولی هنوز تو تعویض دنده ضعیف هستم. و دنده ها را کند عوض می کنم این عادی هست یا من هنوز ضعیف هستم. بعضی وقت ها که سرعت کم میشه ولی دوباره می تونم گاز بدم دیگه دنده را دو نمی کنم و با همان دنده سه حرکت می کنم این کار درسته یا به ماشین صدمه می زنه. ممنون از راهنمایی های ارزنده ات.

سمیه

سلام من اهل تعریف و تمجید نیستم؛منتهی واقعا زحمت کشیدی و فوق العاده عالی و شیک،ممنون بسیار بسیار