در ادامه پست قبلی به بیان نکات ایمنی بیشتری می پردازیم.

1.پارک خودرو بصورت دوبل:

حتماً برای شما هم پیش آمده که با کسی بیرون رفته اید و در جایی برای خرید، بصورت دوبل پارک کرده اید. در حالی که دوست شما( یا اعضای خانواده) در اتومبیل منتظر شما هستند تا برگردید.


خطر: در یکی از خبرهای حوادث یادم میاد که یه مردی از ماشین پیاده میشه تا از عابربانک پول بگیره در حالیکه همسرش  و بچه ش در اتومبیل منتظرش بودند. در همین حال یه نفر سوار اتومبیل میشه، اتومبیل رو روشن می کنه و فرار می کنه. چند صد متر پایین تر با مشت و لگد زن و بچه رو پیاده می کنه و بعد متواری میشه.

در مورد دوم هم که مشابه مورد اوله، موتورسواران به همچین اتومبیلی حمله می کنن و ظرف 1 ثانیه کیف خانم و موبایل روی داشبورد آقا رو سرقت می کنن و قبل از بازگشت راننده متواری میشن! حالا بدو دنبال دزد.

 

ایمنی: در هنگام ترک خودرو اگر سرنشینی در د اخل اتومبیل منتظر شماست:

1. سوئیچ را حتماً بردارید.

2.از سرنشین داخل بخواهید که درب ها را قفل کند و شیشه ها را بالا بکشد.

3.موبایل و مدارک را همراه خود ببرید.

4. اتومبیل را در نزدیک ترین محلی که کار دارید پارک کنید.

5.اگر کارتان طول کشید، چندوقت یکبار به اتومبیل نگاهی بیاندازید تا در صورت بروز مشکل، کاری از دستتان برآید.

 

2.پارک در کنار خیابان:

مشغول نگاه کردن به خیابان بودم و اتومبیل های گذری را نگاه می کردم و دود سیگار رو بیرون میدادم. در همین حین اتومبیل وانت نیسان جرثقیل داری رو دیدم که کنار یکی از اتومبیل های پارک شده در کنار خیابان ایستاد. سرنشینان نیسان سه مرد تنومند بودند. دو نفر پیاده شدند و شروع به اتصال گیره جرثقیل به اتومبیل پارک شده(پراید) شدند. همه چیز ظاهراً خیلی عادی بود تا اینکه دزدگیر پراید به صدا درومد و من دیدم که یکی از مردها شیشه اتومبیل رو شکست و درب کاپوت رو باز کرد و دزدگیر رو قطع کرد.

شستم خبردار شده بود که اتفاق بدی داره میفته. برای همین  شروع به داد و فریاد کشیدن کردم. سه مرد که متوجه حضور من شده بودند، بلافاصله زنجیرها رو جدا کردند.من معطل نکردم و از پله ها پایین آمدم و به سمت اونها با فریاد "آی دزد ای دزد" دویدم. سه مرد بلافاصله سوار نیسان شدند و از محل گریختند. و من ماندم و پراید شیشه شکسته و پلیس 110 و یک ماجرای عجیب!

بله دوستان در جایی پارک کنید که :

1.سر نبش خیابان نباشد تا نتوانند با جرثقیل دزدی، اتومبیلتان را ببرند.

2.در جای مطمئنی پارک کنید که خلوت نباشد و عبور و مرور زیاد باشد.

3.برای بار چندم، در نزدیک ترین محلی که ترجیحاً به اتومبیل دید دارید پارک کنید.

4.از پاک بان بخواهید مراقب اتومبیلتان باشد و در عوض مبلغ بیشتری به او بدهید.

 

3.دزدی در پمپ بنزین:

در پمپ بنزین ما پیاده میشویم و سرگرم بنزین زدن و عقربه ی پمپ می شویم که چه زمانی به لیتر مورد نظر می رسد و بی خیال اتومبیل و درب های باز و شیشه های پایین کشیده شده می شویم. برخی مواقع هم حتی سوئیچ رو هم فراموش می کنیم برداریم. به نظر شما سارقان نمی توانند در پمپ بنزین به راحتی جلوداشبورد و وسایل گران قیمت شما و یا حتی اتومبیل شما را سرقت کنند؟

در پمپ بنزین، درب باک را باز کنید،شیشه ها را بالا دهید، بعد از ماشین پیاده شده و درب ها را قفل کنید و با خیال راحت بنزین بزنید. این هم از موردی که هیچ جا به ما نگفتند و به اون توجه نمی کنیم!

برای دیدن توضیحات تکمیلی و بستن مطلب "نکات عمومی" به لینک زیر مراجعه کنید:

چگونه از سرقت خودرو جلوگیری کنیم؟

 

این مطلب ادامه دارد...

[ ۱۳٩٢/۱/٢٥ ] [ ۱:۳۱ ‎ب.ظ ] [ بامداد-ایران ] [ نظرات () ]